Teos Marina

Adres: Akkum Caddesi No:4 Sığacık / Seferihisar / İzmir / Türkiye
Tel: +90 (232) 745 80 80
Web: www.teosmarina.com.tr
E-posta: marina@teosmarina.com

21.06.2010 tarihinde faaliyete geçen TEOS MARİNA, denizde 480, karada 80, kanal rıhtımında ise 30 küçük tekne kapasitesi ile Seferihisar – Sığacık’ta hizmet vermektedir. 2011 yılında THYA (The Yacht Harbour Assc.) tarafından Uluslararası Kalite Standartları çerçevesinde değerlendirilmiş ve yüksek kaliteli bağlama, teknik, güvenlik, temizlik ve sosyal tesisleri ile 5 Altın Çıpa kalitesinde hizmet veren marinalar arasına girmeye hak kazanmıştır.

Türkiye’nin ilk “cittaslow” (sakin ve yavaş yaşam) kenti Seferihisar sınırları içerisinde yer alan Teos Marina, Seferihisar ilçesi topraklarında en eski yerleşim yeri olan Antik Teos’da bulunmaktadır. Antik Teos, M.Ö. 1000 yıllarında bir ion kolonisi olarak kurulmuştur. 12 ion kentinin en önemlilerinden biri olan Teos’ta Helenistik ve Roma dönemi kalıntıları bulunmaktadır.

Tarihin önemli yerlerinden biri olan Teos’ta inşa edilmiş Teos Marina, 12 Milyon Dolarlık yatırımı ile bu tarihi kente bir kaç daha anlam katmıştır.

Teos Marina, zamanla daha farklı yatırımlarla her geçen gün işletme yapısını ve kapasitesini geliştirme çalışmaları yapmaktadır.