Setur Kuşadası Marina

Adres: Setur Kuşadası Marina Kuşadası / Aydın
Tel: +90 (256) 618 14 60
Web: www.seturmarinas.com
E-posta: kusadasi@seturmarinas.com

Ege’de antik dünyanın en iyi korunmuş ve en ünlü kentlerinden biri olan Efes’e, dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı’na, Meryemana Evi’ne ve St.John Kilisesi’ne en yakın olabileceğiniz marina. Dünyanın en ünlü operatörlerinin kruvaziyer güzergahlarında bulunan bir alışveriş ve turizm merkezi. Eşsiz doğal güzellikler, otantik el sanatları, çok zengin ve hareketli bir dünya.

Setur Marinaları kalite standartları ile hem marina yaşantısında hem de teknik destekte kusursuz servis. Ege’nin bu büyük marinasının içinde büyük bir dinginlik ve huzur bulurken, biraz ötede, Kuşadası’nda hızlı ve eğlenceli bir tatil yaşayabilirsiniz. Setur Kuşadası Marina, Ege’nin ünlü tarihi ve turistik ilgi odaklarına en yakın konumlanmış marinadır. Efes Antik şehri, Meryemana Evi, St.John Kilisesi ve Artemis Tapınağı’nın yanısıra, Afrodit ve Apollon Tapınakları, Milet ve Priene Antik Kentleri her gün 07:30 – 17:30 saatleri arasında ziyaretçilerini konuk eder. Kuşadası’na 37 km. uzaklıktaki Güzelçamlı (Kalamaki) Milli Parkı doğal güzelliği ile ünlü piknik ve gezi alanları arasındadır.

Marina ve çevresinin balık tutmaya elverişli olmasının yanısıra özellikle kış aylarında balık tutma turları düzenlenir. Marinanın kurulu bulunduğu bölgenin en ünlü ürünleri incir, üzüm ve zeytindir. Ayrıca Türk halıları, elişleri, mücevher, vb. çok ilgi çekmektedir. Ayrıca Kuşadası’nda Kadınlar Denizi, Kuştur Plajları ve incecik sedefli kumu ile tanınan Pamucak Sahilleri denize girmek için son derece keyifli seçenekler arasındadır.

Marina bünyesindeki dalış okulunun özel dalma turları vardır. Kuşadası ve yakın çevrede bulunan bulunan aquaparklarda, sahillerde ve sayısız turistik tesiste her türlü su sporu yapmak mümkündür.

45 ton boat mover – tekne taşıyıcı ve 162 m yeni yüzer iskele 2011 yılında hizmete girmiştir. Devam etmekte olan modernizasyon yatırımı tamamlandığında Kuşadası Marina 5 altın çapalı bir marinaya dönüşecektir. Ayrıca, Kuşadası Marina yatçılarının yurtdışı giriş / yurtdışı çıkış işlemleri gibi zorunlu yapması gereken pasaport kontrolü yapabileceği önemli marinalardandır.

Kuşadası’nın iklimi yazları sıcak ve nemsiz kışları ılık olması ve beldede 12 ay yaşam canlılığı yatçıların sürekli konaklama merkezi haline gelmiştir. Son olarak İzmir uluslar arası hava alanının yaz – kış açık ve 75 km gibi yakınlığı yerli ve özellikle yabancı yatçıların tercih nedenidir.

Üyelikler

• OCC – UK Ocean Cruising Club
• CA -UK Cruising Association
• Kreuzer Abteilung – Alman Yatçılık Federasyonu
• Svenska Kryssarklubbens -Kryssarklubbens Swedish Cruising Club
• DTB Deniz Turizm Birliği Derneği – Deniz Turizm Birliği Derneği
• DTO Deniz Ticaret Odası – Deniz Ticaret Odası Deniztemiz Derneği
• TURMEPA Deniztemiz Derneği

Bağlama Bilgileri
Maksimum Tam Boy 90 metre
Maksimum Derinlik 5 metre
Deniz Kapasitesi 450
Kara Kapasitesi 150

Ulaşım
Havalimanı 70 km İzmir Uluslararası havaalanı Selçuk yerel havaalanı 15 km
Otogar 500 metre
Şehir Merkezine Ulaşım Marina şehir merkezinde

Yatlara Verilen Hizmetler
Palamar Bot Hizmet, Güvenlik Hizmeti güvenlik kamera destekli 24 saat özel güvenlik, Dalgıç, Elektrik, Su, Telefon, Kablosuz Internet, Tuvalet – Duş, Engelliler için Tuvalet – Duş, Çamaşır yıkama alanı, Bulaşık yıkama alanı, Yelken Yıkama Alanı, Otopark, Kiralık Depo, Yangın İhbar ve Söndürme Sistemi, Akaryakıt İstasyonu

Atık Alım
Geri Dönüşüm Atıkları (cam – kağıt – alüminyum), Organik (Evsel) Atık, Atık Yağ, Sintine, Pis Su, Pil & Akü, Kontamina Atık

Marina Ofis Hizmetleri
Enformasyon, Hava Tahmin Raporu, Telefon, Faks, Internet, Taksi, Giriş – Çıkış İşlemleri

Teknik Hizmetler
Çekme – Atma, Alt Yıkama, Çelik Payanda

Taşeron Firma Üzerinden Verilen Hizmetler
Kışlık Bakım Hizmeti
Muhtelif Teknik Bakım Onarım Hizmetleri

Marina ve yakın çevrede bulunan sosyal imkanlar – Aktiviteler
Market, Yat Market, Alış veriş Mağazaları, Acenta – Bilet – Araç Kiralama, Restoran, Kafeterya – Bar, Spor Alanı, Rekreasyon Alanları, Helikopter Pisti, ATM