Setur Çeşme Altınyunus Marina

Adres: Boyalık Mevkii Çeşme - İzmir
Tel: +90 (0232) 723 14 34
Web: www.seturmarinas.com
E-posta: cesme@seturmarinas.com

Setur Çeşme Altınyunus Marina, İzmir’e 70 km. uzaklıkta yer alır.Marinanın bulunduğu yörenin en önemli ören yerleri arasında Çeşme Kalesi, Ildırı’ da bulunan Erithrai harabeleri sayılabilir. Çeşme Müzesi 08:30 – 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Çeşme’ye 2 km. uzaklıktaki Ilıca’da bulunan kaplıcaların şifalı suları çeşitli hastalıklara iyi gelir. İzmir’in en önemli sayfiye kasabalarından biri olan Çeşme’de Ege kasabalarının otantik güzellikleri içinde son derece canlı ve eğlenceli bir atmosfer ziyaretçileri kucaklar. Çeşme açıklarında Ege’nin en verimli balık avcılığı yapılmaktadır. Çeşme’nin en ünlü ürünleri sakız reçeli ve kavundur. Komşu kasabalarda yapılan at kılı kilimler ve mermer heykeller çok beğenilir.

Setur Çeşme Marina’nın konukları denize marina dahilindeki yüzme platformundan girebilecekleri gibi, Ilıca, Ayayorgi, Boyalık, Altınkum, Tekke ve Pırlanta plajlarından da yararlanabilirler. Denizinin ve plajlarının güzelliği ile ünlü olan Çeşme’de Eşek Adası ve Mavi Koy özellikle tavsiye edilen uğrak noktalarıdır. Mavi Koy eşsiz güzelliktedir. Eşek Adası’nda ziyaretçiler eşeklerle eğlenceli bir ada turu yapabilirler. Konuklar Eşek Adası ve Mavi Koy’a kendi tekneleri ile gidebilecekleri gibi 09:30-11:00 arasında Çeşme’den kalkan yat turları ile de ulaşabilirler.Her iki bölge de dalış için uygundur. Çeşme’de ortalama hava sıcaklıkları ilkbaharda 25°C, yazın 32-35°C, kışın ise 15°C civarındadır.

Dünyada rüzgar sörfü için en uygun koylardan birindedir. Karayolu ya da helikopter ile İzmir’e ve Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı’na, Çeşme Limanı ile Avrupa’ya feribot bağlantısı. Ege’nin otantik yaşantısı ile içiçe dinlenirken eğlenceli, hareketli bir yaz yaşama fırsatı. Setur Marinaları’nın uzman işletmecilik anlayışı, büyük bir tatil kompleksinin avantajlarıyla birleşince Ege’nin en çekici marinalarından biri ortaya çıkıyor. Çeşme’nin güzelliklerinin tadına varabilmek için mutlaka oraya bağlanmak gerekiyor.