Marmaris Hakkında

Marmaris, Muğla iline bağlı bir liman kenti. Muğla’nın sahil şeridinin uzunluğu 1124 kilometre. Sahil şeridi boyunca sayısız bakir koy ve körfez bulunmakta olup coğrafi yapı yat turizmi ve yatçılık için son derece elverişlidir.

Akdeniz ve Ege’nin turkuaz suları, sayısız koy, körfez ve plajlarla dolu bir hazine sunmakta ve yatçılara her gece için değişik ve özel bir lokasyon da demirleme ve tatil olanağı sağlamaktadır.

Doğal güzellikleri, uzun sahil şeridi, ormanlarla kaplı tepelerinden muhteşem manzaraları, bakir koyları, berrak denizi, sayısız güzel plajları, antik kentleri, marinaları ve her çeşit aktiviteleriyle birlikte Marmaris, Akdeniz’in cenneti ve yat turizmi ile mavi turun en önemli ve popüler merkezi sayılabilir.

Netsel Marina

Netsel Marina Marmaris’in en popüler marinası. Marina Marmaris’in en merkezi ve popüler noktasında yer almakta. Marina Marmaris Koyu’nun kuzey noktasında yer almakta ve yeşillikler içerisinde. Marina’nın imkânları çok geniş. Rodos Adası’na mesafe 25 mil.

Marina, Marmaris’in en büyük ve teşekküllü çekek yeri ve sahil imkanlarına sahip. 750 yatlık kapasite mevcut.

Netsel Marina, Akdeniz sahillerinin en iyi hizmet veren marinası konumunda. Aynı zamanda Marmaris turizminin önemli bir noktası. Marinadaki alış veriş merkezleri, yatçılık malzemeleri ve hediyelik eşya satan dükkanlar, lüks restoranlar ve cafeler her gün binlerce konuk ağırlamakta.

Albatros Marina

Albatros Marina, Yalancı Boğaz istikametindeki koyun batısında, Günlük Parkından sonra gelmekte. Marina daha çok charter acentelerine hizmet etmekte. 60 teknelik kapasiteye sahip. Albatros Marina aynı zamanda 240 yat ve teknelik çekek yerine sahip. Marina çevresinde restoran, bar ve küçük bir market bulunmakta.