Antalya Hakkında

Tarihi M.Ö. 133 yılına kadar dayanan, kentin kurucusu Attalos’un ismiyle anılan ve “Attalos Yurdu” anlamına gelen; Toros dağlarının eteklerinde sükûnetle yaşayan, tarihi eserleriyle olduğu kadar doğal güzellikleriyle de göz dolduran bir şehir: Antalya.

Dört mevsimde de keyifle ziyaret edilebilen Antalya, özellikle yaz turizminin vazgeçilmez şehri. Birbirinden güzel plajları ile göz kamaştıran bu “mavi” kent, Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip illerinden biri olma özelliğinde.

Şehrin dokusuna dair en çarpıcı özellik ise, yolunuzun üzerinde, adeta hafif meltemlerle size eşlik eden, gölgesinde mola verdiğiniz müthiş palmiye ağaçları. Türkiye’de en sık olarak Antalya’da bulunan ve kenti süsleyen palmiyeler, bu şehre hâkim olan Akdeniz ılıman iklimin bir göstergesi. Yazları sıcak ve kurak olan bölgede, kışlar ise ılıman ve yağışlı geçerek kente her zaman sıcak bir yuva hissi veriyor.

“Dünyadaki Cennet” olarak da bilinen Antalya’daki tatiliniz sırasında Asya ve Afrika’nın en eski antik tiyatrosu Aspendos’ta kendinizi sahnenin ışıltısına kaptırabilir, dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’nin görkemle akışına şahit olabilirsiniz.

Şehrin barındırdığı muhteşem tesisler, birçok spor dalı için olanak da sağlıyor. Özellikle golf ile ünlü olan şehirde, tüm topların hedefi bulması an meselesi.

Türkiye’nin turizm lokomotiflerinden biri olan Antalya, giderek büyüyen potansiyeli ve olağanüstü doğasıyla, unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen misafirlerini bekliyor.